Hakkımızda

ProntoItalia Eğitim kurumu kurulduğu 1995 yılından itibaren  İtalya üniversitelerinin kapılarını yetenekli Türk öğrencilerine açmak hedefiyle çıktığı yolda kuruluşundan bu yana 25 yıldır  yüzlerce  gencin  YÖK tarafından kabul edilen ve  harç ücreti ile okuyabilecekleri İtalya’nın en seçkin üniversitelerinde eğitim alma imkanlarını bulmalarına yardımcı olmaktadır. Yurtdışı eğitim ve danışmanlık hizmeti veren kurumumuz doğru bilgilendirme  ve yönlendirme ile örgencilerin akademik hedeflerine ulaşmalarını 25 yıldır sağlamaktadır.

İTALYA’DA EĞİTİM SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA, ORGANİZASYON VE REHBERLİK HİZMETLERİ CİDDİ KOORDİNASYON VE PROFESYONELLİK  GEREKTİRMEKTEDİR. PRONTOITALIA İTALYA’DA EĞİTİM VE ORGANİZASYONDA  ÜLKEMİZDEKİ AÇIĞI 25 YILDIR RAKİPSİZ DOLDURMAKTADIR.

  • ProntoItalia tarafından İtalya’ya lisans, yüksek lisans, mastır ve sertifika programlarına giden bir çok öğrencimiz akademik hedeflerine ulaşmışlar ve en iyi firmalarda iş hayatına atılmışlardır.
  • İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler en doğru ve gerçek bilgileri aldıkları, danışmanlık ve rehberlik  hizmetlerinde aradıkları tek kurumun ProntoItalia  olduğunu öğrencilerimizden öğrenebilirler.
  • İtalya eğitim müdürüz’ün 28 yıllık İtalya eğitim ve yaşam tecrübesi, zengin bilgi birikimi, akademisyen kimliği, İtalya’daki üniversiteler ve okullar ile sağladığı güçlü ve güvenilir iletişim sayesinde öğrencilerine İtalya-Türkiye arasında güvenilir bir eğitim köprüsü oluşturmuştur.
  • İtalya’ya gidecek öğrenciler İtalya eğitim müdürümüz tarafından gelecekteki hedeflerini ve eğitim kariyerlerini gerçekleştirebilecekleri üniversiteyi seçme konusunda, doğru yönlendirilirler  ve  üniversite  bölümleri hakkında geniş bilgileri ücretsiz alırlar.
  • İtalya’ya eğitime gidecek örgencilerimiz, ProntoItalia dil eğitim okulumuzun, Şaşkınbakkal şubemizdeki hazırlık sınıflarında İtalyan üniversitelerinin kabul edebileceği ve dersleri takip edebilecekleri İtalyanca dil seviyesine getirilirler.
  • Ayrıca video destekli eğitim ile takviye dersler alırlar. Arzu edenler Floransa’da Scuola Portofino dil okulumuza Temmuz-Ağustos aylarında üniversiteye hazırlık eğitimlerine katılabilirler.