İtalyan Üniversitelerine Hazırlık

İtalyan üniversitelerine giriş sınavlarına Prontoitalia’nın değerli öğrencilerimize uzman eğitmen kadrosu ile sunduğu İtalyan üniversitelerine hazırlık programları ile hazırlanabilirsiniz.

İtalyan Üniversiteleri IMAT, Mimarlık ve mühendislik sınavı için istediğiniz zaman online eğitimlere başlayabilirsiniz.

Uzman İtalyan ve Türk öğretmen kadrosu ile Bünyemizde yapılan İtalyan Üniversiteleri Hazırlık derslerinin ilk adımı olarak öğrencinin eksiklerinin tespit edilmesi amacıyla üniversite giriş  sınavının deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programlarıyla ilgili sınava hazırlık yol planı çıkartılır.

İtalya’da MİMARLIK – TIP (IMAT) – MÜHENDİSLİK – BOCCONI – TOLC E

Sınavları için ONLİNE olarak hazırlık eğitimi alabilirsiniz.

Sınav Hazırlık Programı Süre Toplam Ders Başlangıc Tarihi Ücret
Online IMAT( Tıp) Hazırlık Kursu 3 Hafta 80 Bilgi için bize ulaşın 4000 TL Kdv Dahil
Online Mimarlık Hazırlık Kursu 3 Hafta 80 Bilgi için bize ulaşın 3500 TL Kdv Dahil
Online Mühendislik Hazırlık Kursu 3 Hafta 60 Bilgi için bize ulaşın 3000 TL Kdv Dahil
Online Bocconi Hazırlık Kursu 3 Hafta 60 Bilgi için bize ulaşın 3500 TL Kdv Dahil
TOLC- E Hazırlık Kursu 3 Hafta 60 Bilgi için bize ulaşın 3000 TL Kdv Dahil
DERSLER 22 HAZİRAN İTİBARİ İLE BAŞLAYACAKTIR.DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN.
31 MAYIS 2020 TARİHİNE KADAR KAYITLARDA %10 İNDİRİM FIRSATI !

*Eğitimler Haziran-Temmuz ayları içinde olacaktır. Eğitimler online eğitim platformu üzerinden canlı olarak uzman eğitmen kadrosu ile yapılmaktadır. Ders sonrası tüm derslerin videolarını 7/24 tekrar izleyebilirsiniz.

Programın İçine Dahil Olanlar:

– İtalyan ve Türk uzman eğitmenler ile eğitim (İngilizce)

– Sınav konuları (60-90 ders)

– Hazırlık kitabı

– Giriş Sınavı denemeleri

– İlgili fakültelerin sunumu

-1 senelik Video destekli online İtalyanca veya İngilizce eğitim setimiz HEDİYEMİZ:.

İtalyan Üniversitesi Üniversite Giriş Sınavına Nasıl Hazırlanabilirim?

Uzman İtalyan ve Türk öğretmen kadrosu ile Bünyemizde yapılan İtalyan Üniversiteleri Hazırlık derslerinin ilk adımı olarak öğrencinin eksiklerinin tespit edilmesi amacıyla Mimarlık giriş sınavının deneme testleri yapılmaktadır. Bunun sonucuna göre yetersiz bulunan konularda öğrenci ve velilere ders programlarıyla ilgili sınava hazırlık yol planı çıkartılır.

✔ Mimarlık giriş sınavı için ihtiyacınıza göre 20, 40 vb. Saatlik özel ders paketleri alarak yıl içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde, dilediğiniz yoğunlukta konusunda Uzman Politecnico di Milano ‘da mimarlık dalında Lisans ve Yüksek lisans mezunu İtalyan öğretmenden size özel kişisel bir program ile Mimarlık giriş sınavına hazırlanabilirsiniz. Uzman eğitmen kadromuz ile IMAT Tıp giriş sınavı ve Mühendislik giriş sınavına hazırlanabilirsiniz.

✔ İstanbul’da Sömestr dönemi Mimarlık hazırlık veya Yaz dönemi Üniversite hazırlık Dersleri ‘ne katılarak sınava hazırlanabilirsiniz.

✔ Prontoitalia’nın İtalya’da Roma, Milano, Floransa’da gerçekleştirilen Üniversite hazırlık sınavına hazırlık eğitimine katılarak sınava hazırlanabilirsiniz.

✔ Prontoitalia’nın Online eğitim portali üzerinden İtalyan ve Türk öğretmenler eşliğinde ister bire bir veya grup Online Üniversite Hazırlık kursuna katılarak hazırlanabilirsiniz. Tüm dersler platform üzerinde kayıt altında alınarak öğrenci 7/24 dersleri tekrar izleyebilme imkanı bulur. Online hazırlık eğitimine katılan öğrencilere Tüm materyaller, kaynaklar ücretsiz öğrencilere pdf formatında olarak verilmektedir.

İtalyan Devlet üniversitelerine Başvuru yaparken ve italya’da karmaşık işlemler olan bürokratik işlemlerde Artık Yalnız Değilsiniz. Binlerce öğrenciyi İtalya’da en seçkin üniversitelere yerleştiren Prontoitalia olarak sizin yanınızdayız.

İtalyan devlet üniversitelerinde yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen Mimarlık, Tıp (IMAT) ve Mühendislik gibi fakülteler giriş sınavı ile kontenjan dahilinde öğrenci kabul ederler. Bu bölümler dahil olmak üzere eğitim dili İngilizce olan başka bölümler de mevcutdur.

Bazı üniversiteler kendi bünyelerinde sınav yapmaktadır yarı vakıf yarı özel bir üniversite olan Bocconi üniversitesi de her yıl belli dönemlerde yaptığı giriş sınavı ile öğrenci kabul etmektedir.lise 3.sınıftaki öğrencilerde erken başvuru ve erkenden giriş sınavına girme olanağı bocconi tarafından verilmektedir.Bocconi üniversitesi erken kayıt ve burs olanakları hakkında bize ulaşabilirsiniz.

İtalyan devlet üniversiteleri başvurusunda Firenze Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize sunduğumuz hizmetler ;

İtalya’da verilen IMAT Mimarlık, Mimarlık ve Diyazn bölümlerine Hazırlık programları

İsteyen öğrenciler italya’da IMAT tıp , mimarlık veya mühendislik giriş sınavlarına hazırlık programlarına katılabilirler , eğitimler roma ve floransa’da yapılmaktadır

Kurs Programı Lokasyon Süre Ders Sayısı Başlama Tarihi Ücret
IMAT ( TIP ) Hazırlık Roma-Milan 3 Hafta 105     6-24 Temmuz 1780 Euro
Mimarlık Hazırlık Roma-Floransa-milano 4 Hafta 140 3- 28 Ağustos 1495 Euro
Moda Tasarım hazırlık Floransa- milano 4 Hafta 140 3- 28 Ağustos 1495 Euro
  • Ücretlere ek olarak ilk kayıt ücreti olan 70 Euro eklenir.
  • Mimarlık ve moda tasarım hazırlık programı eğitim dili İtalyanca olarak verilir.en az B1 italyanca istenmektedir.
  • Imat Tıp hazırlık programı eğitim dili İngilizce olarak verilir.B1 ingilizce istenmektedir.

Haziran ayında 3 hafta süren grup eğitim programları ile hafta içi hergün 5 ders, haftada 25 ders eğitim yapılır.Eğitim içeriği tüm sınav konularını kapsar. İngilizce veya İtalyanca eğitim diline göre Tıp, Mimarlık ve Mühendislik ve Bocconi sınavları grup hazırlık sınıflarımız açılacaktır.

İtalya’da hazırlık programlarına katılmak isteyen öğrencilerimiz, Temmuz ayında başlayan ve  3-4 hafta süren Tıp , Mimarlık ve dizayn hazırlık programına bizimle kayıt olabilir.

Prontoitalia 1995 Yılından beri İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. En seçkin İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, Burs işlemleri ,vize, oturma izni ve konaklama hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 0216 355 23 46 ve  0536 460 75 45 numaralardan ya da saskinbakkal@prontoitaliaedu.com’dan bize ulaşabilir, iletişim formunu doldurabilirsiniz.