IMAT (TIP) HAZIRLIK KURSU

IMAT Hazırlık Kursu

IMAT sınavına hazırlık kursumuzda alanında uzman ve tecrübeli Yabancı ve Yerli eğitim kadromuz ile İstanbul’da düzenlemekteyiz. İtalya’da ki IMAT hazırlık kurslarının ücretlerinin yüksek olması nedeni ile Türk öğrencilerimize alternatif program sunmak amacı ile hazırlık eğitimlerimiz açılmıştır.

Öğrencilerimiz için hazırlanmış olan IMAT hazırlık eğitimimiz Öğrencilerin IMAT sınavı başarısında katkı sağlamak onları sınava hazırlamaktadır. Sömestr ve yaz tatillerinde grup hazırlık programları İngilizce eğitim dilinde sunulur ve müfredat tüm sınav konularını kapsar

IMAT Hazırlık Programına Katılan değerli öğrencilerimize Hazırlık kitapları ve Denemeler ücretsiz verilmektedir.

Hazırlık Eğitiminin İçine Dahil Olanlar:

– Yabancı veya Türk uzman eğitmenler ile eğitim (İngilizce)

– Sınav konuları ( 90 ders eğitim)

– Hazırlık kitabı

– IMAT denemeleri

– İlgili fakültelerin sunumu

-1 senelik Video destekli online İtalyanca veya İngilizce eğitim setimiz HEDİYEMİZ.

ŞehirSüreToplam DersBaşlangıç TarihiÜcret
İstanbul3 hafta903 Ağustos 20204500 TL Kdv dahil

Başlangıç Tarihi: 03 Ağustos 2020 Pazartesi
Ders günleri: Pazartesi –Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma
Ders Saatleri : 13:00 – 17:30
Toplam Ders Saati: 90 ders
Eğitim Dili : İngilizce
Süre: 3 hafta
Kontenjan: 12 Kişi

Fiyat: 4500 TL Kdv Dahil

IMAT Sınav Yapısı

İtalya’da İngilizce Tıp Fakültelerine giriş sınavı olan IMAT (International Medical Admission Test) 60 sorudan oluşur. Öğrencilere IMAT Sınavında bu soruları cevaplandırmaları için 100 dakika süre tanınır. Sınavlar İtalya’da yapılır.

IMAT Sınavında her doğru cevap 1,5 puan kazandırırken yanlış cevaplar ise 0,4 puan kaybettirmektedir.

İtalya’da Tıp ve İtalya’da Diş Hekimliği gibi sağlık bölümlerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin IMAT sınavına girmeleri gerekmektedir.

IMAT Sınav Konuları aşağıdaki gibidir.

KonularSoru
Mantıksal Akıl Yürütme10
Genel Kültür12
Biyoloji18
Kimya12
Fizik ve Matematik8

Neden IMAT Hazırlık Kursu ‘na Katılmalıyım?

Öğrenci kendisi kitaplarla veya dış kaynaklardan yardım alarak çalışabilir yalnız alanında uzman soru tiplerini, soru tarzlarını bilen bir hocadan ders almak cok daha etkilidir takıldığınız soruları sorabilir anlamadığınız konularda sürekli soru cevap çözerek konuları iyice pekiştirmiş olursunuz. IMAT hazırlık kursumuz değerli öğrencilerimizin tıp sınavı sürecinde tam donanımlı olarak hazırlanmalarını hedeflemektir.

1995 yılından beri İtalya’da yüzlerce öğrenciyi İngilizce Tıp Fakültelerine yerleştiren Prontoitalia’nın uzman kadrosu ile İtalya’da Tıp Eğitimi alma hedefinize ulaşabilirsiniz.

1995 yılından beri Hedefe yönelik çalışan danışmanlık firması ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Her yıl yüzden fazla öğrenci hedefledikleri bölüm ve üniversiteye Prontoitalia ile hedefine ulaşmaktadır.

Geleceğinizi şekillendirecek kararları alırken profesyoneller gerçek eğitim koçu ve danışmanlar ile alınması gerekmektedir. Bu hizmetleri İtalyan ve 35 senedir İtalya’da yasayan uzman danışmanlar eşliğinde italya’daki firmamız ile birlikte değerli öğrencilerimize verilmektedir.

IMAT Sınavına Yönelik Hazırlanmış Özel Müfredat

Imat sınav konularına ve gecmıs IMAT sınavlarına göre Öğrencilerimizin Imat sınavına yönelik ihtiyaçlarına yönelik uzman öğretmen kadromuz ile tasarlanmıştır.

Eğitim Kaynakları
Ders kaynaklarımız İtalya’da yayınlanan hazırlık ve soru kitaplarından derlemedir. Eski sınav soruları, İtalya’daki liselerin müfredat kitapları ve branş hocalarımız tarafından hazırlanan ilgili materyallerden oluşur. Deneme sınavları, hazırlık kitapları ve çalışma kaynakları fiyatlarımıza dahildir.

Alanında Uzman Öğretmenler

IMAT Hazırlık Kursu ‘muzda alanında en az yüksek lisans ve PhD mezunu alanında aktif nitelikli önemli devlet ve özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmış uzman öğretmenlerden oluşan tam donanımlı eğitim kadromuzla Değerli öğrencilerimizin Imat sınavı hazırlanma süresince her zaman yanlarındayız.

IMAT Sınav Konuları

IMAT Hazırlık Kurs müfredatımız, Genel Kültür, Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji konuları işlenmektedir

Başarı Oranı

Prontoitalia ‘nın hazırlık eğitimlerine katılan Öğrencilerin sınavlarda başarı oranı yüksektir. IMAT hazırlık eğitimine başlamadan önce Uzman öğretmenlerimiz tarafından deneme sınavlarımız ile öğrencilerimizin seviyesi tespit edilir. Hazırlık süresince ve sonunda öğrencilerimiz tekrar deneme sınavlarına tabii tutularak seviyesindeki değişimi değerlendirilir. Bizden hazırlık alan öğrencilerimiz istatistiklerimize göre sunduğumuz ders programı sonunda test puanları ciddi bir şekilde artış göstermektedir.  Referans ve öğrenci mektuplarımız kısmından başarı ile yerleşen öğrencilerimizi inceleyebilirsiniz.

.

Prontoitalia 1995 Yılından beri İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. En seçkin İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, Burs işlemleri  ,vize, oturma izni ve konaklama hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 0216 355 23 46 ve  0536 460 75 45 numaralardan ya da saskinbakkal@prontoitaliaedu.com’dan bize ulaşabilir, iletişim formunu doldurabilirsiniz.