Perugia Üniversitesi

Perugia Üniversitesi

Studium’un geçmişi, resmi papalık onayından önce çeşitli yerel Okullar ve Universitates Scholarium, halihazırda mevcut olmasına ve bunların özellikle Tıp Bilimleri ve Hukuk seminerlerinin mükemmelliği ile ilgili yüksek bir saygı görmelerine rağmen Clement V’in Papalık Fermanı, “Süper Specula” tarafından kendisine Studium Generale statüsünün verildiği 1308 yılına kadar dayanır.

1355’te İmparator Charles IV, Studium’u İmparatorluk Üniversitesi seviyesine çıkartıldı ve 1362’de Sapienza Vecchia (önceki bilinen adıyla Collegium Gregorianum) kuruldu.

1799-1814 yılları arasında Università degli Studi di Perugia birçok değişiklikler geçirdi ve 1824 yılında Papa Leo XII ona, Serbest Üniversite statüsü verilmiştir.

İtalya’nın, beraberinde büyük bir kültürel ve toplumsal devrim getiren 1861 yılındaki yeniden birleşmesinden sonra, üniversite doğrudan Rektör Magnificus’un (Şansölye) ve Kent Konseyi’nin yetkisi kapsamına alınmıştır.

Perugia üniversitesi Yedi yüzyıllık geçmişi boyunca, dünyaca ünlü birçok bilim adamı, üniversitenin görkemli duvarları arasında öğretim hizmetleri sunmuş ve dersler vermiştir: Yedi yüzyıllık geçmişi boyunca, dünyaca ünlü birçok bilim adamı, üniversitenin görkemli duvarları içinde öğretmenlik yapmış ve dersler vermiştir: aralarında çok sayıda Papa ve halka mal olmuş kişilerin de bulunduğu, birkaç isim vermek gerekirse, Cino da Pistoia, Bartolus de Saxoferrato, Luca Pacioli, Baldus de Ubaldis, Albericus Gentilis, Gentile da Foligno ve diğer birçok kişi burada öğrenim görmüştür.

Perugia Üniversitesi, bugüne kadar İtalya’nın en iyi akademik kurumlarından birisi olmaya devam etmektedir ve her zaman mükemmellik konusundaki ününü korumaya ve modern dünyanın değişen gerçeğine ayak uydurmaya çalışmaktadır.

University of Perugia bünyesinde yaklaşık 1200 akademisyen çalışmakta ve 28.000 öğrenci okumaktadır.

Özel Mükemmellik İçeren Çalışma ve Araştırma Alanları

Perugia Üniversitesi, sayısız eğitim alanındaki mükemmelliği teşvik etmeyi hedefler ve akademik yapılarının kalitesi ve dinamikliği, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, pek çok resmi kurum tarafından onaylanmıştır:

  • Biyomedikal, Kimyasal ve Fizik uygulamaları için kullanılan nano-yapılı yenilikçi malzemeler konusunda Mükemmellik Merkezi
  • Arkeolojik, Tarihi ve Sanatla ilgili araştırmalar için yenilikçi bilimsel teknolojiler konusunda Mükemmellik Merkezi
  • Bira Araştırması konusunda Mükemmellik Merkezi

Perugia’da yaşam ve maliyet

Her öğrencinin farklı ihtiyaçları vardır ve bu nedenle aylık geçim masraflarını tahmin etmek zor olabilir. Bununla birlikte, diğer öğrencilerle evini ortaklaşa paylaşan ve ağırlıklı olarak evde veya üniversite içinde yemekhanede yemek yiyen ortalama bir öğrenci, ayda yaklaşık olarak € 700/800 harcayacaktır (kira, yemek, kitaplar, toplu taşıma, dışarı çıkıp gezme için).

Stajlar ve işe yerleştirme

Üniversite stajlarının amacı, Università degli Studi di Perugia öğrencilerine ve mezunlarına, çalışma dünyasıyla doğrudan temas kurma fırsatları sağlayarak onlara yardımcı olmayı amaçlar. Staj süresi en fazla 12 aydır.

İki tür staj bulunmaktadır: müfredat kapsamında ve müfredat kapsamı dışında:

  1. Müfredatla ilgili staj öğrencilerin eğitim kredisi kazanmalarını sağlar ve doğrudan ilgili Bölüm tarafından yönetilir.
  2. Müfredat-dışı stajların hedef kitlesi mezunlardır ve lisans diploması elde ettikten sonraki 12 ay içerisinde staj yerine getirilmelidir.

Akademik takvim

Università degli Studi di Perugia’da, dönem (sömestre) başlangıç tarihleri genel olarak her Bölüm için farklıdır.

İlk dönem genellikle Eylül/Ekim ayında başlar ve Aralık/Ocak ayında sona erer, sınavlar Ocak/Şubat ayında yapılır. İkinci dönem genelde Şubat/Mart ayında başlar ve Mayıs/Haziran ayında biter, sınavlar Haziran/Temmuz ayında yapılır.

Lisans bölümleri (Üniversite) (3 yıl)

Perugia Üniversitesi italyanca Lisans programları

5-6 SENELİK LİSANS BÖLÜMLERİ

Perugia  Üniversitesi  italyanca Lisans Programları

YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİ ( 2 Sene )

Perugia Üniversitesi İngilizce Yüksek Lisans Programları

Perugia Üniversitesi  italyanca Yüksek Lisans Programları

İtalya’da Perugia Üniversitesi bölümlerine başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.