European School of Economics Üniversitesi

ESE HAKKINDA

Bir hayali olan bir adam tarafından kurulan European School of Economics, artık üçten fazla kıtada ve dünyanın önde gelen şehirlerinde merkezleri bulunmaktadır: Londra, New York, Roma, Milano, Floransa ve Madrid. Yüksek okul, özel olarak finanse edilen, öğrencilerin kendilerini keşfetmelerine rehberlik etmeye, ve kendilerinin doğuştan gelen niteliklerinin ve benzersizliklerinin farkına varmalarını sağlamaya odaklanan, ve her birisini, takip etmeyi seçtikleri alan her ne olursa olsun, lider olarak geliştiren lisans, lisansüstü ve Yönetimsel programlar sunan bir kurumdur. Günümüzün eğitimi, eski Yunanlılar tarafından ortaya konan, okulların, öğrencileri soru sormaya, katılımcı olmaya ve her şeyden önce kendilerini tanımaya teşvik ettiği klasik modellere aykırı gibi görünüyor. Avrupa Ekonomi üniversitesi, kişinin içinde yaşadığı dünyanın, yaşadığı kendi iç dünyasının bir yansımasından başka hiç bir şey olmadığına, ve bir kişi ne kadar çok bilir ve buna bağlı olarak kendisini denetim altına alabilirse, kendisi ve başkaları için o kadar çok mutluluk verici bir dünya yaratabileceğine inanır. European School of Economics ,Avrupa Ekonomi üniversitesinde tüm lisans ve yüksek lisans programları, öğrencinin üzerine yoğunlasır.
ESE mezunları, uluslararası pazarlama, finans, iletişim ve yönetim alanlarında liderlik rolleri için hazır durumda olan piyasadaki en rekabetçi iş uzmanları arasında yerlerini almaktadırlar. Kendi öğrenim müfredatlarını bireysel olarak ayarlayabilecek beceriye sahip olan ESE öğrencileri:

dünya genelindeki European School of Economics merkezlerinde yurtdışı öğrenimi görebilir; diğerlerinin yanı sıra moda, etkinlikler, müzik, spor, sanat, medya ve insan kaynakları gibi önde gelen iş sektörlerinde uzmanlaşabilir;
dünyanın dört bir yanındaki önde gelen 1500’ü aşkın kuruluştan herhangi birisini seçerek, stajlarını tamamlayabilir.

Sınırları olmayan bir üniversite olan European School of Economics, yüksek öğrenimde yeni bir kavramdır. Akademik mükemmellik, uluslararası mahiyet ve pragmatizmi birleştiren ESE diploması ve sertifika programları, yeni nesil liderler ve girişimciler yetiştirmek üzere tasarlanmıştır.

Onaylanma Durumları

Chichester Üniversitesi
ESE, kendisinin Avrupada bulunan tüm merkezlerinde ve yurtdışı öğrenim olarak New York’ta geçerliliği onaylanmış olan İngilizce lisans programlarının verilmesi için Chichester Üniversitesi ile işbirliği yapmaktadır.

ASIC
European School of Economics ‘in Birleşik Krallık kampüsünün güvenilirliği, bağımsız, ileri-düzey ve yüksek öğretim kurumları için güvenilirlik onayı sağlayan özerk bir kuruluş olan Uluslararası Okullar, Yüksek Okullar ve Üniversiteler için Akreditasyon Hizmeti (ASIC) tarafından onaylanmıştır
ASIC akreditasyonu, öğrencilerin ve velilerin daha bilinçli bir tercih yapmalarına yardımcı olur ve ayni zamanda üniversite, yüksek okul, üniversite, eğitim sağlayıcı veya açık öğretim sağlayıcının da, kendilerinin yüksek nitelikli bir eğitim kurumu olduğunu gösterebilmeleri için destek sağlamaktadır.

EUROPEAN SCHOOL OF ECONOMICS KARİYERLERİ VE FIRSATLARI 
Yaşam hedeflerinin ve benzersiz kişisel ve mesleki rüyalarının belirlenmesine yardımcı olma. ESE öğrencileri, her öğrenci için çok özel ve tamamen kişiselleştirilmiş benzersiz staj bulma ve yerleştirme programımız aracılığıyla kendi kaderlerini şekillendirme fırsatı bulmaktadırlar. ESE, staj bulma ve yerleştirme faaliyetleri, gelişmekte olan bir KOBİ’den çokuluslu bir kuruluşa kadar değişen çeşitli işletme ortamlarını kapsayabilir.
Her European School of Economics merkezi, uygun staj yapma yerleri bulmak için ESE öğrencileri ve kuruluşlar ile işbirliği yapmaktan sorumlu olan bir Staj Koordinatörüne sahiptir. Buna ilave olarak, başarılı bir staj süreci geçirmek için her öğrenciye bir şirket ve ESE danışmanı atanır. İş dünyasında edindikleri deneyimlerinin sonunda öğrenciler, değerlendirmede kullanılacak bir unsur olarak, örgün eğitimlerini üç aylık staj çalışmalarına bağlayan bir Staj Dosyası sunarlar.
Bir yandan, bir dizi pazarlanabilir beceri ve yetkinlik geliştirirken, diğer yandan öğrenciler:
öğrenim ile uygulama arasında fark ettikleri boşluğu doldururlar,
bireysel kariyer planlarını test derler,
kendine karşı ve bireysel sorumluluk duygusu geliştirir,
gelecekteki istihdam fırsatları konusunda staj sağlayıcılarını değerlendirir.

LİSANS BÖLÜMLERİ (Üniversite) ( 3 yıl)

European School of Economics Üniversitesi Lisans ingilizce Programları

YÜKSEKLİSANS BÖLÜMLERİ ( 2 Sene )

European School of Economics Üniversitesi Yüksek Lisans ingilizce Programları

EUROPEAN SCHOOL OF ECONOMICS KISA DÖNEM KURSLAR

EUROPEAN SCHOOL OF ECONOMICS KISA DÖNEM KURSLAR

İtalya’da European School of Economics Üniversitesi bölümlerine başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.