Humanitas Üniversitesi

2014 yılında tıp alanında Milano’da kurulmuş Humanitas Üniversitesi ‘nin Milano dışında Bergamo şehrinde de kampüsü bulunmaktadır. İtalya’nın 2. büyük hastaneler grubuna sahip özel bir eğitim ve araştırma hastanesidir. Uzun yıllardır Milano Devlet Üniversitesi tıp derslerini Humanitas Hastanesi’nde yapıyordu. 2014 yılında ayrıldılar ve Humanitas Hastanesi kendi okulunu açtı. 2014 Ekim’de ilk öğrencilerini aldı. 2016’da devam eden 100 öğrencileri vardı.

Neden Humanitas Üniversitesini Tercih Etmelisin?

  • Humanitas Üniversitesinde Tıp eğitimi konusunda kaliteli eğitim kadrosu vardır. Ders sınıfları devlet üniversitelerine göre daha azdır. Kaliteli eğitim alabileceğiniz özel bir eğitim ve araştırma hastanesidir.
  • Hekim adayı olan öğrenciler Virgilio Programına katılarak laboratuvar ortamında kendi deneysel tezlerine yönelik çalışmalar yapılmasına olanak verilmektedir.
  • Humanitas Üniversitesinde ya da İtalya’nın herhangi bir okulunda almış olduğunuz tıp eğitimi diploması Türkiye’de geçerlidir denkliği vardır bu sayede mezun olduğunuzda Türkiye’de veya Avrupa’nın farklı hastanelerinde pratisyen hekim olarak çalışmaya hak kazanmış olursunuz.

Humanitas University’de hangi eğitim veriliyor?

Humanitas University’de Medicine yani tıp eğitimi verilmektedir.

Humanitas University’de tıp eğitimi ne kadar sürüyor?

Humanitas University’de tıp eğitimi 12 sömestrden oluşuyor yani 6 yıl sürüyor.

Humanitas University’de eğitim dili nedir?

Humanity University tıp eğitiminin dili İngilizce. 3. sınıfta alınacak olan klinik pratikler için öğrencilere İtalyanca’yı temel seviyede geliştirmeleri tavsiye edilmektedir.

Humanitas University’de eğitim ücreti ne kadar?

Humanitas University’de tıp eğitiminin ücreti EU öğrenciler için 10.000€-16.000€ arası, NON-EU öğrenciler için 20 000 € yalnız belli bir sayıda kişiye burs olanağı Humanitas üniversitesi tarafından verilmektedir. En yetenekli ve motive olmuş adayları bulmak ve onların eğitim hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla her yıl üniversite tarafından bir sınav yapılmaktadır. Bu sınav sonucunda ilk 80’e giren öğrencilere her biri 17.000 – 10.000 € / yıl arasında değişen miktarlarda burs verilmektedir.

Humanitas University’e başvuru için ne yapmak gerekiyor?

Humanitas üniversitesi ilk 2014-2016 yılları arası Imat exam benzeri bir sınav ile öğrenci almıştır. Non EU öğrenciler için olan sınav her sene Nisan ayında düzenleniyordu. Aynı anda İstanbul’da da sınava girmek mümkündü. Fakat 2017 – 2018 yılından itibaren Non EU (Avrupa birliği dışındaki) öğrenciler için UKCAT sınavı ile öğrenci almaya başladı. 2018 – 2019 akademik yılı için sınav tarihi 12 Nisan 2018. Sınava son kayıt olma tarihi ise 5 Nisan 2018’dir. Son 1 yıl içinde eğer öğrenci UKCAT sınavına girmiş ise 12 Nisan’a kadar bu belgeyi okula ileterek başvurusunu tamamlayabilir. Sınavda ilk 10’a giren öğrenciler için başarı bursu verilmektedir.

Humanitas Üniversitesiyle ilgili öne çıkan özellikler nelerdir?

Humanitas Üniversitesi yeni bir kampüs yaptırmıştır, oldukça geniş, Donanımlı derslikler, Laboratuvarlar İtalya için nadir bulunan özellikte bir kampüstür. Ayrıca teknolojik anlamda üst düzey yeniliklere sahip. Son kurdukları simülasyon merkezi sayesinde hastaya istenilen rahatsızlık verilebilir (örneğin kalp krizi geçirtme, dilin şişmesi vb. gibi) ve öğrencilerden müdahale etmeleri isteniyor. Yeni kurulan teknolojik donanım ile öğrencilere daha çok pratik imkanı verilmektedir. Öğrencilerin uyguladıkları müdahale yöntemleri videoya çekilir ve sonra sınıfça hocaları ile birlikte müdahale yöntemlerinin olumlu ve olumsu tarafları değerlendirilir. Böylece öğrenciler hem uygulama imkanı yakalıyor, hem de hatalarını görerek öğrenme imkanı yakalamış oluyorlar bu imkan dünyada benzeri az görünür bir olanaktır.

Mario Luzzatto Simulation Center

Humanitas Üniversitesi’nin Dünya Sıralamasındaki Yeri

Humanitas Üniversitesi kuruluş tarihi açısından değerlendirildiğinde oldukça yeni bir üniversite sayılsa da, yaptığı çalışmalar ve verdiği eğitim kalitesiyle dünya sıralamasında önemli bir yere sahiptir. Center for World University Rankings (CWUR)’in 2019 verilerine göre Humanitas Üniversitesi, dünya genelinde 1902. sırada bulunmaktadır.

Humanitas Üniversitesi Nerede?

İtalya’nın Milano kentinin Rozzano bölgesinde bulunan Humanitas Üniversitesi, kentin merkez noktasındaki Humanitas Araştırma Hastanesi içinde yer almaktadır.

Humanitas Üniversitesi’nde Öğrenci Hayatı

Milano kentine bulunan Humanitas Üniversitesi, öğrenci hayatı için cazibe yüklü bir üniversite olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Çok kültürlü bir kent olmasıyla bilinen Milano’da öğrenciler çokça yaşamakta ve birbirleriyle etkili iletişime girme fırsatı bulmaktadır.

Bu kentte eğitim alan öğrenciler, Milano’da ulaşım sıkıntısı çekmezler metro tramvay, otobüs vs gibi bir çok ulaşım imkanı olmasından da faydalanarak İtalya’nın pek çok noktasını gezme fırsatı bulmaktadır. Diledikleri takdirde düşük bütçeli havayolları sayesinde de yaklaşık 30-50 Euro karşılığında Avrupa’nın pek çok noktasına uygun fiyatla ulaşım sağlayabilmektedir.

Moda merkezi ve alışveriş kenti olan Milano; moda sektörüne ilgi duyan öğrencilere keyifli dakikalar vaat etmektedir.  Ancak Milano denildiğinde yalnızca alışveriş düşünmek doğru değildir. Bu kentte bulunan Duomo, Palazzo Reale gibi mekânlar ve Leonardo da Vinci’nin “Son Yemeği” gibi daha pek çok sanat eseri ve müze öğrenciler tarafından keşfedilmeyi beklemektedir.

Humanitas Üniversitesi’nin Bölümleri

Humanitas Üniversitesi, tıp bölümü eğitiminin verildiği önemli eğitim kurumlarındandır. İtalya’da tıp okumak isteyen öğrencilerin tercih ettiği önemli eğitim kurumlarından olan Humanitas Üniversitesi’nde tıp bölümünün haricinde sağlıkla ilgili diğer bölümlerde de eğitim dili İngilizce olarak lisans ve yüksek lisans eğitimleri verilmektedir.

Humanitas Üniversitesi – İngilizce Lisans Bölümleri

  • Tıp
  • Hemşirelik
  • Fizyoterapi

Humanitas Üniversitesi – İngilizce Yüksek Lisans Bölümleri

  • Hemşirelik
  • Klinik Epidemiyoloji
  • Vitreoretinal Cerrahi

Tüm öğrenciler tarafından en çok tercih edilen bölümlerden biri olan Tıp bölümü, Humanitas Üniversitesi’nde de kaliteli koşullar altında pratik eğitime dayalı şekilde verilmektedir. Okula ait olan Humanitas Araştırma Hastanesi’nde görev alan hekim adayları, hastalarla birebir ilgilenerek çeşitli vakalarla görüşme şansını elde etmekte ve eğitim hayatı boyunca tecrübe kazanmaktadır.

Humanitas Üniversitesi Yurt ve Konaklama İmkanları

Humanitas Üniversitesi’nde eğitim gören öğrenciler, üniversitenin yurdunda konaklamak isterlerse 2018’de açılmış olan Mario Luzzatto Öğrenci Evi’ni tercih edebilmektedir. 240 kişi kapasiteli öğrenci rezidanslarında, tek ve çift kişilik odalar bulunmaktadır.  Aynı zamanda bu binada yaşayan öğrenciler için ayrıca kütüphane, çalışma odaları, spor tesisi, teras, kafeterya vb. gibi kendilerine vakit ayırabilecekleri ve sosyalleşebilecekleri alanlar yer almaktadır.

Humanitas Üniversitesi’nde konaklama ücretleri seçilen konaklama türüne göre değişmektedir ücretler yıllık olarak alınmaktadır. Çift kişilik odada konaklama bedeli 7.500 Euro, tek kişilik odada 9,900 € ila 12,900 Euro şeklinde konaklama ücretleri mevcuttur. Bir öğrenci süitte kalmak isterse vermesi gereken toplam rakam 15.000 Euro’yu bulabilmektedir.

Humanistas Üniversitesi kampüsüni 360° Tour ile izleyin

Prontoitalia 1995 Yılından beri İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. En seçkin İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, Burs işlemleri ,vize, oturma izni ve konaklama hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 0216 355 23 46 ve  0536 460 75 45 numaralardan ya da saskinbakkal@prontoitaliaedu.com’dan bize ulaşabilir, iletişim formunu doldurabilirsiniz.