IULM Üniversitesi

Università di Comunicazione e Lingue (Uluslararası Diller ve Medya Üniversitesi)

IULM, SİZİ HEM BUGÜN HEMDE YARIN İÇİN İLERİYİ DÜŞÜNEN BİRİSİ YAPAR

İŞ DÜNYASIYLA GERÇEK BAĞLANTILAR VE GELECEĞE YÖNELİK DİNAMİK ÖĞRETİM

IULM, İtalyan İletişim ve Medya Üniversitesi  1968 yılında Milano’da  sektörün profesyonel taleplerini karşılamak fikri ile Scuola Superiore per Interpreti e Traduttori  vakfı tarafından kurulmuş olup. İletişim ve medya alanında İtalya’nın en prestijli üniversitesidir. YÖK onaylı İngilizce ve İtalyanca üniversite, master programları sunmaktadır. Sektördeki öncü şirketlerle işbirliği sayesinde mezunların iş bulma oranları oldukça fazladır.Uluslararası Diller ve Medya Üniversitesinin (IULM Üniversitesi) üstlendiği özel görev, gelecek nesil profesyonellerini, uluslararası pazarların kaçınılmaz olarak sunacağı zorluklar ve fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabilecek şekilde eğitmek ve hazırlamaktır. Aynı zamanda, IULM, erkekler ve kadınların karakterlerini de şekillendirerek, hızlı ve sürekli olarak değişmekte olan bir dünyada öğrencilerinin kendilerini daha fazla farkında olmalarını ve kendini daha değerli hissetmelerini sağlamaktır. IULM, öğrencilerine sanat ve kültür alanında kapsamlı bir eğitimin yanı sıra sağlam bir akademik program seçenekleri de sunar. Kuram ile uygulamayı birbiriyle kaynaştıran, kapsamlı bir yaklaşım sayesinde, IULM, mezun olan öğrencilerinin iş dünyasına girmesine yardımcı olur.

ÇAĞDAŞ ÖĞRENİM

SİZİ GELECEĞE HAZIRLAYAN ÖĞRETİM MODELİ.

Gelecek kendisini, değişimin üstesinden nasıl gelinebileceğini bilenler, bilgi birikimini ve nasıl-yapılır bilgileriyle birleştirebilenler,eleştirel düşünme yeteneğine sahip olanlar ve duygusal zekaya sahip olanlar için bir fırsat dünyası olarak kendini gösterir. 40 yılı aşkın bir süre önce kurulduğu günden bu yana, IULM Üniversitesi kültürel eğitim ile mesleki becerileri birleştirmek için yoğun bir çaba harcamaktadır ve aslında, yüksek okullar ile emek piyasasının birbirine yaklaştığı bir yerdir. IULM’yi diğerlerinden ayırarak öne çıkaran tam olarak budur, zira konferanslar, çalışma atölyeleri, şirketlerle ortaklıklar ve ilgili alanda “uygulamalı” gerçek öğrenim sayesinde pratik deneyimle sağlam bir akademik eğitimindeki eksikleri tamamlar. Her deneyim, öğrencilerin mesleki yeteneklerini, bilişsel yeteneklerini ve kişilerarası becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan, iş dünyasına öncülük yapan profesyonellerle bağlantı kurmak için eşsiz bir fırsattır. Ve yıllar içinde gördüğümüz harika sonuçları dikkate alındığında, bu durum, başarının bir formülü gibi görünüyor.

Almalaurea’nın * 2017 Raporuna göre, mezunların yüksek istihdam oranı ulusal ortalamanın üzerindedir (IULM’den lisans diploması kazanmış olanların %57’si mezun olduktan sonraki bir yıl içerisinde istikrarlı bir işe girmişlerdir, bu rakam ulusal ortalamanın yüzde 14,4 puan kadar üzerindedir ve IULM’den 2-yıllık yüksek lisans diploması kazanmış olanların %76,9’u mezun olduktan sonraki bir yıl içerisinde bir işe girmişlerdir, buna karşılık, konuyla ilgili ulusal ortalama ise %69,9’dur).IULM üniversitesi mezun olduktan sonraki öğrencilerin ise girme oranları bu ortalamaların üstündedir.

En çağdaş imkanlar

Çağdaş ve günümüzün teknolojik alt yapısına sahip olan IULM kampüsü, öğrencilerin eğitimlerini desteklemek ve işbirliği, ortak-yaratıcılık ve kolektif zeka gelişimine dayalı bir öğrenim ortamını teşvik etmek amacıyla onlara en iyi imkanları ve hizmetleri sağlamak en öncelikli görevidir.

Sürekli gelişen lisans ve müfredat programları

Bir sonraki gün karşılaşılacak zorluklar, her gün yeni beceriler edinmemizi gerektirmektedir. Öğretim, değişimin hızına ayak uydurmak istiyorsa sürekli olarak geliştirilmelidir.

İş dünyası kapınızda

İş dünyasıyla, iyi tesis edilmiş, istikrarlı bağlantılar sayesinde, işe yerleştirme için gerçek fırsatlar sunmaktadır.Medya kuruluşları ile gülcü bağlantıları IULM dan mezun olan öğrencilerin kariyerlerini iyi firmalarda yapma fırsatı sunmaktadır.

3 FAKÜLTE, 5 ÜÇ-YILLIK LİSANS MÜFREDAT PROGRAMI, 6 İKİ-YILLIK YÜKSEK LİSANS MÜFREDAT PROGRAMI, 17 TEK-YILLIK YÜKSEK LİSANS MÜFREDATI, 17 YÖNETİMSEL EĞİTİM MÜFREDAT PROGRAMI

Yarının profesyonellerini hazırlamak için geniş kapsamlı bir eğitim. Akademisyenler dünyası ile iş dünyasının, hem İtalya’da hem de yurtdışındaki şirketler, organizasyonlar ve kamu ve özel kuruluşlarla oluşturulan çok sayıda ortaklık sayesinde, birbirine yaklaştığı bir eğitim. Dahası, IULM’nin sunduğu program seçeneklerinin, 2017-2018 akademik yılında başlayıp, tamamen İngilizce olarak öğretilen 2 yeni iki yıllık yüksek lisans programı eklenerek, geliştirilmesi planlanmıştır. Bu programlardan birinde, öğrenciler IULM Üniversitesi’nden ve Fransız veya Amerikan ortak üniversitesinden çift lisans diploması elde edebilecektir.

 

Milano’da bulunan kampüsü oldukça donanımlıdır. 3 farklı fakültesi vardır.

1)Tercümanlık ve kültürel Çalışmalar

2)İletişim, Halkla lişkiler ve Reklamcılık

3)Sanat ve Turizm

IULM ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARI

IULM ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

IULM ÜNİVERSİTESİ 1 SENELİK MASTER PROGRAMLARI

İNGİLİZCE PROGRAMLAR

İTALYANCA PROGRAMLAR

PhD DOKTORA 

PhD Doktora Programları

 

İtalya’da IULM Üniversitesi bölümlerine başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.

Prontoitalia 1995 Yılından beri İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. En seçkin İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, Burs işlemleri ,vize, oturma izni ve konaklama hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 0216 355 23 46 ve  0536 460 75 45 numaralardan ya da saskinbakkal@prontoitaliaedu.com’dan bize ulaşabilir, iletişim formunu doldurabilirsiniz.