Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi 1996 yılında Psikoloji müfredat programı ile öğretime başlamıştır, hemen akabinde 1998 yılında Tıp müfredat programları açıldı ve onun ardından 2002 yılında Felsefe bölümü açıldı. Kuruluşundan bu yana, üniversite, faaliyette bulunduğu alanların her birisinde, öğretim ve araştırmanın güçlü bir bileşimi ile karakterize edilmiştir: temel, felsefi ve sosyal.

İnsan türünün biyolojik, psikolojik ve manevi olarak benzersiz olduğuna kuvvetle inanan Vita-Salute San Raffaele’nin üstlendiği özel görev Quid est homo?, İnsan nedir?, sorusuna yanıt aramaktır.

Üniversite şimdi Gruppo Ospedaliero San Donato’nun bir kuruluşudur.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, İtalya’nın en iyi akademik kurumlarından biri olan üniversite eğitimi alanında karşılaştırma ölçütü olarak alınabilecek bir kurumdur. Lisans ve yüksek lisans programları dışında araştırma merkezleri, doktora programları programları mevcuttur.

 

TIP ÖĞRENİMİ NEDEN SAN RAFFAELE ÜNİVERSİTESİNDE GÖRÜLÜR ?

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’nde sunulan Uluslararası Tıp Hekimliği Programı yenilikçi araştırmacı kaliteli doktorlar yetiştirmek üzere tasarlanmıştır. Bu tür doktorlar, günümüzün küreselleşmiş dünyasında sağlık hizmeti sunmak ve fikirleri paylaşmak için gerekli insani, kültürel ve mesleki değerlere sahip olacaktır.
Vita-Salute, İtalya’da araştırma ve öğretim açısından sıralamada en üst konumlarda yer alan üniversitelerden birisidir; Kanser, Üroloji, Kalp ve Damar hastalıkları ve Kalp Cerrahisi, HIV/AIDS, Nadir görülen hastalıklar, Klinik Öncesi ve İnsan Biyolojisi Bilimleri konusundaki araştırmaları ile İtalya’da ve Avrupa’da iyi bilinmektedir. Bu, öğrencilerin, akut ve kronik koşulların tedavisinde her gün önemli atılımların yapıldığı heyecan verici bir ortamda eğitim alma ve o ortamı teneffüs etme imkanına sahiptirler.

3. yıldan itibaren, yenilikçi, birleştirilmiş “toplu” bir müfredat programı uygulanır ve bu, sizin her zaman öğretim sürecinin merkezinde olacağınız anlamına gelmektedir. Kendi öğrenme hedeflerinizi belirlemek için diğer öğrencilerle birlikte grup halinde çalışırsınız.Bu yaklaşım, öngörülü öğrenmeyi, yaratıcı düşünceyi ve takım çalışmasını teşvik eder.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesinde Dördüncü ve beşinci yıllarda, ilk iki yılınızda öğrendiğiniz konuların üzerinden tekrar geçeceksiniz, değerlendirme hem sınıfta hem de deneme sınavları ile yapılacaktır. Altıncı yılın ikinci döneminde herhangi bir ders veya sınav yoktur, ve böylece, tamamen Tez Stajı üzerine yoğunlaşmanız ve onun bir kısmını da yurt dışında yapmanız için imkan sağlanmış olur. Bu, uzmanlık eğitiminizi sürdürmeyi isteyebileceğiniz yabancı enstitüleri tanımanız ve onlar hakkında bilgi edinmeniz için size bir imkan sağlar.

Milano’da San Raffaele’de bulunan tıp fakültesi, araştırma enstitüsü ve hastane, en gelişmiş tesislere sahiptir ve hepsi de, benzersiz bir etkileşime imkân tanıyan aynı arazi içerisinde bulunmaktadır. Tıp öğrencileri ayrıca, Hemşirelik, Psikoloji, Fizyoterapi, Biyoteknoloji ve Felsefe gibi konularla ilgili öğrenim gören diğer öğrencilerle tanışma fırsatı veren Kampüsteki imkânları da kullanabilirler.

Ancak hepsi bu değil! Vita-Salute’de katılmak için kulüpler, takip edecek kültürel etkinlikler, müzik grupları, futbol, basketbol, tezahürat amigoluğu gibi spor etkinliği ve daha pek çok şey bulacaksınız. Kulüpler dışarıda gece eğlenceleri organize eder ve Milano’daki diğer fakülte ve üniversitelerden gelen öğrencilerle tanışabilirsiniz.

Sonuç olarak, Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’de büyük bir aile olmanın gururunu yaşarsınız.Öğrencilerimiz çok girişken,yaratıcı araştırmacı, yerel ve Uluslararası toplumlara bağlıdırlar.

 

VITA-SALUTE SAN RAFFAELE UNIVERSITY’NIN ÜSTLENDİĞİ ÖZEL GÖREVLER

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi’nin görevi, mezunlarını topluma ve insanlara en iyi hizmeti sunacak şekilde hazırlamaktır.
Avrupa’daki ve ABD’deki en yüksek mesleki standartlara uygun olarak, gelecekteki hastalık teşhis-tedavi hekimlerimiz yüksek standartlara sahip hasta-merkezli tıbbı uygulamaktadır.
Hekimlik sanatının kendisini devreye sokarken mümkün olan en iyi kanıta-dayalı teşhis ve tedavi sürecinin yanı sıra, yarının doktorlarına akademik mükemmellik kazandırmanın peşini de bırakmaz.
Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi Bir hastanın bir bütün olarak ele alınması gerektiğine inanır: yalnızca bir hastalık olarak değil, zihin, beden ve ruh’u bir bütün olarak ele alınır.
Böyle hummalı bir çalışmada Tıp Fakültesi yalnız değildir: Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi, çalışma ortamını zenginleştirmekle kalmayıp, bu amaca ulaşmak ve soruya yanıt bulmak için birlikte çalışan bir Psikoloji ve Felsefe Okulu’na sahiptir.

Üniversiteye kabul testi yapısı hakkında genel bilgi:

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesine kabul testi için özel bir müfredat bulunmamaktadır. Bilim konularının seviyesi bir Lise düzeyinde (A-seviyesi/Maturità/vs.) olmaktadır.

Adaylar testi tamamlamaları için 120 dakikaya sahiptir, test tamamen İngilizcedir, çoktan-seçmeli 100 sorudan meydana gelmiştir ve dağılımı şöyledir:
• 50 mantık ve problem çözme sorusu
• 10 Metin Anlama ile ilgili soru
• 40 Biyoloji (18) , Kimya (12) , Matematik (5) ve Fizik (5) ile ilgili soru

Adaylar, örnek testleri,testlerin yapısını görmek için TEST SİMÜLATÖRÜ’nü deneyebilirler. Her testin sonunda, testin farklı bölümlerinde nasıl bir performans sergilediğinizi gösteren bir rapor alırsınız. Detaylı bilgi ve deneme testi için ofisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

İtalya Eğitim Koordinatörü Öğrencileri ile birlikte

International Medical Doctor Program

2018-2020 akademik dönem admission test Başvuru tarihi;

17 Aralık 2018 – 14 Mart 2019 tarihleri arasında yapılmaktadır.

Yeni dönem Giriş sınavı tarihleri için bize ulaşın.

Kontejan: 44 kişi

Sınav Tarihi: 28 Mart 2019

Sınav ücreti :170 euro ( 14 Mart ‘a kadar test ücretleri ödenmesi gerekmektedir.)

San Raffaele üniversitesi tıp sınavı lokasyonları

SAN RAFFAELE ÜNİVERSİTESİ LİSANS PROGRAMLARI

SAN RAFFAELE ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI

İtalya’da San Raffaele Üniversitesi bölümlerine başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.

 

 

Prontoitalia 1995 Yılından beri İtalya’da bulunan devlet ve özel üniversitelerle birlikte çalışmakta ve öğrencilerin bu üniversitelere kayıtlarını yapmaktadır. En seçkin İtalyan üniversiteleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru, kayıt işlemleri, Burs işlemleri ,vize, oturma izni ve konaklama hizmetleri hakkında daha detaylı bilgi almak için 0216 355 23 46 ve  0536 460 75 45 numaralardan ya da saskinbakkal@prontoitaliaedu.com’dan bize ulaşabilir, iletişim formunu doldurabilirsiniz.