İtalyan Üniversitelerine Hazırlık

İtalyan Üniversitelerine Hazırlık Eğitim Programı

İtalya’da Devlet üniversitelerine veya özel üniversitelerine eğitim dili İtalyanca lisans programına başvurmak isteyen öğrencilerden bir çok italyan üniversitesinden en az B1 seviyesinde uluslararası geçerli İtalyanca dil belgesi istenmektedir.Yüksek lisans programlarında ise B2 seviyesinde belge istenmektedir.Bu program italya’da eğitim dili İtalyanca lisans veya yüksek lisans programlarına katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır.
İtalyanca’ya yeni başlayacak öğrencilerin uluslar arası dil belgesi için celi,cils,plida veya cert.it sınavlarından birinde lisans programı için B1 , yüksek lisans programları için B2 seviyesine getirilirler,
İtalyanca standart 4 kur grup derslerimizi tamamladıktan sonra celi,cils,plida sınavlarına geçerli puan alabilmeleri için 64 saatlik celi,plida,cils hazırlık programlarımıza katılmaları tavsiye edilir.

İtalyanca’ya yeni başlayacak öğrencilerin 1 akademik yıl içinde Devlet üniversitelerinin en az istediği dil seviyesi olan B1 seviyesine getirecek 2 program aşağıdadır.

  • 4 Kur grup dersi + 108 saat özel ders ( minumum 108 saat, max.132 saat yeterli olacaktır.)
  • 4 kur grup dersi + 64 saat

Özel ders öğrencilerimize tüm grup derslerine ücretsiz katılma imkanı verilmekte olup online eğitim hediye olarak verilmektedir.

 

İtalyan Öğretmenlerimizin ders programlarına göre en kısa sürede dersler başlanır.

Ödemeler nakit veya kredi kartına 2-4 taksitli olarak yapılır. Belirtilen fiyatlar KDV hariçtir.