Blog

“Pronto Italia ile ilk tanışmam İtalyanca dil kursu arayışım ile oldu. Çok kaliteli hocaları bulunan Pronto Italia’ya her gittiğimde Nermin Uysak yüksek lisans için beni teşvik ediyordu.

 

“Babamın kabul etmeyeceğini düşünerek ve çalıştığım için hep erteliyordum. Çok yakın arkadaşımı Pronto Italia’ya yüksek lisans konusunda bilgi alması için götürmemle başlayan master serüvenimiz, Nermin teyze ve Nalan ablanın babmı ikna etmesiyle kesinleşti.”

“Bu okula girmem konusunda büyük yardımları oldu. Hem Cihan, hem Nermin teyze, hem de Nalan abla İtalya’dayken her konuda yanımızda oldu. Tüm bürokrasileri halletmemizdeki yönlendirmeleri ve motivasyonları ile aile ortamında gibi hisetmemi sağladı.

 

“Daha sonra konsolosluk sürecimiz başladı. Onayım konsolosluğa okul tarafından geç iletilmesine rağmen Nalan abla destekleriyle işlemleri hıuzlandırdı.”

“İtalya’yı hep çok istemiştim fakat okullar hakkında bilgim yoktu. Nalan abla harika yönlendirmeleri ile o kadar çok güven verdi ki kendisinin de yaşadığı Floransa’da bulunan Floransa Üniversitesi’ne karar verdik.

 

“Daha sonradan Floransa Üniveritesi derslerim uyuşmadığı için beni reddedince Nalan abla üm profesyonelliği ile ikinci planını devreye soktu ve Siena Üniversitesi’ne karar verdik.”

“Bu aşamalardan sonra şuan İtalya’dayım. Çok güzel bir yurtta kalıyorum. Yurdu öneren de Nalan ablaydı ve ne kadar haklı olduğunu buraya yerleştiğimde anladım. Geldiğimiz ilk günden beri yoğunluğuna rağmen hep yanımızdaydı. Çok keyifli zamanlar geçirdik.

 

“Ev alışverişi yapmamızda yardımcı oldu. İtalya’nın tüm meydanlarını, nereden alışveriş yapacağımızı kısacası hayatımızı kolaylaştıracak her şeyi bize gösterdi.

 

“Okulum Floransa’ya 1 saat uzaklıkta. Okula giderken kullanacağım otobüsü ve Siena’yı gösterdi. Ben bu akademik kariyerimde yanımda oldukları için Nalan Uysak, Nermin Uysak ve Cihan Uysak’a çok teşekkür ediyorum. “

Siena Üniversitesi'nde (Universita di Siena) Master of Finance okuyan Nur Damla KAHVECİ'nin mektubu